Faza utrwalania uzyskanej wagi

Średni czas trwania: 10 dni na każdy utracony kilogram

FAZA UTRWALANIA UZYSKANEJ wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesięć dni na każdy utracony kilogram.

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram. Jeśli ilość straconych kilogramów to 10kg , trzeba ją stosować przez okres wynoszący 10 razy dziesięć dni, co stanowi sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji. Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

- pokarmy proteinowe fazy I (uderzeniowej)
- warzywa fazy II
- jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni, orzechów i suszonych owoców
- 2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
- 40 gramów sera żółtego
- 2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo.
Według pierwszej książki Dukana: ryż i ziemniaki jemy okazjonalnie,ryż: basmati, dziki lub pełnoziarnisty, ziemniaki: najlepiej w koszulkach lub pieczone w folii.
Według książki ‘Metoda doktora Dukana’: biały ryż oraz ziemniaki są zakazane w fazie III.
- udziec jagnięcy, pieczeń z polędwicy wieprzowej (schab) lub szynka
- dwa odświętne posiłki w tygodniu.: tzw. UCZTA KRÓLEWSKA – dwa razy tygodniu, w odstępach conajmniej jednego dnia, możemy sobie pozwolić na posiłek do tej pory zakazany: pizza, lody winko. WAŻNE: posiłek zjadamy na raz, nie dokładamy sobie po jakimś czasie. Na ucztę składają się: przystawka, danie główne, deser oraz kieliszek wina.

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo: jeden dzień ścisłej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa – faza I) w tygodniu.2 Komentarze “Faza utrwalania uzyskanej wagi”

  1. Aster45:

    Mam pytanie czy w trzeciej fazie mozna jeść frytki lub placki ziemniaczane ? Ile to jest porcja i czy mozna jeśc gotowane ziemniaki czy tylko w koszulkach pieczone ?

  2. Monika:

    Czy można jeść w tej fazie czekoladę (mleczną, gorzką) i w jakiej ilości w przypadku uczty królewskiej?

 

Dodaj komentarz